אודות

 

תחנת הרדיו "קול הנגב" היא תחנה חינוכית הפועלת במסגרת פרויקט הרדיו החינוכי
 של "כאן" תאגיד השידור הישראלי. התחנה מופעלת על ידי המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר ומתנ"ס ארנון, המועצה האזורית שער הנגב. את שידורי התחנה ניתן לקלוט בתדר FM106.4 כמו גם ברשת ובשלל אפליקציות.

about_radio_pic

מה בתחנה

מוזיקה על כל גווניה וסוגיה, ספיישלים והופעות חיות באולפן עם אמנים, אקטואליה, סאטירה, מגזיני ספורט, תרבות ופנאי, תכניות תעודה וראיונות.

את התחנה מפעילים סטודנטים הלומדים במסלול הרדיו והשידורים הדיגיטליים של המחלקה לתקשורת במכללת ספיר, תלמידי תיכון מבית הספר שער הנגב ושדרנים תושבי האזור ממתנ"ס ארנון שער הנגב.

לרשות הסטודנטים עומדים אולפני שידור דיגיטליים, חדרי עריכה מתקדמים, ציוד הקלטה נייד וספריית מוזיקה דיגיטלית. בנוסף לכך, קיימות בתחנה שתי כיתות לימוד בהן נערכות סדנאות הלימוד השונות כאשר השידורים מתקיימים בחלקם מול קהל הסטודנטים.

היסטוריה
תחנת "קול הנגב" עלתה לאוויר במרץ 1997. השיר הראשון שנוגן בתחנה היה "באוויר" של רמי פורטיס. לאחר שלושה חודשי ניסיון עברה לשדר שידורים סדירים. מאז שודרו בתחנה אינספור תכניות ומשדרים, שישה ימים בשבוע, מהבוקר עד חצות. גם בימי המבצעים הצבאיים ברצועת עזה כאשר מכללת ספיר סגרה את שעריה הקפידה "קול הנגב" לשדר למאזיני הסביבה, לעדכן בהתרחשויות ולהיות עם אצבע על הדופק המקומי.

התחנה כחממת פיתוח

התחנה מכשירה כבר כמעט שני עשורים אינספור אנשי מקצוע בתחום הרדיו והתקשורת אשר השתלבו בשלל גופי תקשורת ברחבי הארץ: תחנות הרדיו הארציות והאזוריות, חדשות התאגיד, ערוץ 12 וערוץ 13 בטלוויזיה, חברות הפקות טלוויזיוניות (מדוקו ועד ריאליטי), אתרי החדשות והספורט המובילים ועוד. מעבר להיותה תחנת רדיו חינוכית משמשת התחנה כבית נוסף לכל סטודנט וסטודנטית ולכל העוסקים במלאכה. בית המעודד יצירה, אחריות ועשייה.

טלפון: 077-9802722
מייל ליצירת קשר: KolHanegev@sapir.ac.il