תחנת הרדיו "קול הנגב" היא תחנה חינוכית הפועלת במסגרת פרויקט הרדיו החינוכי
 של "קול ישראל". התחנה מופעלת על ידי המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר
ומתנ"ס ארנון, המועצה האזורית שער הנגב.

about_radio_pic

מה בתחנה
מוזיקה על כל גווניה וסוגיה, ספיישלים והופעות חיות באולפן עם אמנים, אקטואליה, סאטירה, שעשועונים, מגזיני ספורט, תרבות ופנאי, תכניות תעודה וראיונות.
את התחנה מפעילים סטודנטים הלומדים במסלול הרדיו של המחלקה לתקשורת במכללת ספיר, תלמידי תיכון מבית הספר שער הנגב ושדרנים תושבי האזור ממתנ"ס ארנון שער הנגב.
לרשות הסטודנטים עומדים אולפני שידור דיגיטליים, חדרי עריכה מתקדמים, ציוד הקלטה נייד, דיסקייה וספריית מוזיקה דיגיטלית. בנוסף לכך, קיימות בתחנה שתי כיתות לימוד בהן נערכות סדנאות הלימוד השונות כאשר השידורים מתקיימים בחלקם מול קהל הסטודנטים.

שיתופי פעולה עם תחנות קול ישראל
לאורך השנים התחנה משתפת פעולה עם תחנות קול ישראל 88FM ורשת ג' במגוון שידורי מוסיקה. פסטיבל "אינדינגב" נחגג באופן קבוע בשידור משותף, כך גם מגזין המוסיקה היומי של 88 "חי בערב" המשודר פעם בשבוע מאולפני התחנה. בלילה אחד בשבוע האולפן שלנו מאחד שידורים עם אולפני 88FM כאשר הסטודנטים שלנו עורכים ומגישים את המוסיקה לאורך הלילה.

היסטוריה
תחנת "קול הנגב" עלתה לאוויר במרץ 1997. השיר הראשון שנוגן בתחנה היה "באוויר" של רמי פורטיס. לאחר שלושה חודשי ניסיון עברה לשדר שידורים סדירים. מאז שודרו בתחנה אינספור תכניות ומשדרים, שישה ימים בשבוע, מהבוקר עד חצות. גם בימי המבצעים הצבאיים ברצועת עזה כאשר מכללת ספיר סגרה את שעריה הקפידה "קול הנגב" לשדר למאזיני הסביבה, לעדכן בהתרחשויות ולהיות עם אצבע על הדופק המקומי.

התחנה מכשירה כבר כמעט שני עשורים אינספור אנשי מקצוע בתחום הרדיו והתקשורת אשר השתלבו בשלל גופי תקשורת ברחבי הארץ: תחנות הרדיו הארציות והאזוריות, חדשות ערוץ 2 וערוץ 10 בטלוויזיה, חברות הפקות טלוויזיוניות, אתרי החדשות והספורט המובילים ועוד. מעבר להיותה תחנת רדיו חינוכית משמשת התחנה כבית נוסף לכל סטודנט וסטודנטית ולכל העוסקים במלאכה. בית המעודד יצירה, אחריות ועשייה.

טלפון: 077-9802722
מייל ליצירת קשר: KolHanegev@sapir.ac.il