לימודים במסלול הרדיו

מסלול הרדיו – המחלקה לתקשורת – מכללת ספיר

איללוסטרציה -תרמידי תקשורתמרגע שסטודנט נכנס  למסלול הרדיו הוא קופץ למים- עורך מוסיקה, מגיש תכנית אישית, מדווח מהשטח, מראיין פוליטיקאים, ספורטאים ואנשי תרבות, יוצר פודקאסט אישי ומתפקד כמפיק, תחקירן וטכנאי. לא מדובר בתרגול "על יבש"- הסטודנטים משדרים לאוויר בתחנת הרדיו החינוכי "קול הנגב" 106.4fm המשדרת לסביבה 7 ימים בשבוע, ומעלים שלל תכנים לאתר האינטרנט ולפייסבוק של התחנה. בנוסף, זוכים הסטודנטים לטבילה ב"עולם האמתי" וחלקם מתפקדים כעורכים, מפיקים ומגישים בתחנת הרדיו הארצית 88fm במסגרת שיתוף הפעולה בין המסלול לבין קול ישראל.

מלמידה לעשייה בשטח

דווקא בשל העובדה שהרדיו הוא מדיום "פשוט" לכאורה מדובר בבית ספר נפלא לשלל מקצועות התקשורת. בתום הלימודים בוגרי מסלול הרדיו יכולים לתפקד כאנשי מקצוע בכל תחנת שידור, בכל פורמט שידור ובכל תפקיד בו יתבקשו. בוגרי המסלול פזורים כיום בכל רחבי המדיה: חדשות ערוץ 2, ערוץ 10, פורטל מאקו ונענע 10, ערוץ הספורט, שלל משרדי פרסום וכמובן תחנות הרדיו השונות על הסקאלה החל מרשת ב', דרך 88fm, רדיו דרום, רדיו ללא הפסקה וזו רשימה חלקית בלבד.

הסדנאות השונות

הלימודים מתקיימים במסגרת סדנאות מעשיות הנלמדות באולפני רדיו "קול הנגב". הסטודנטים לומדים על הגשה אישית וקריינות מקצועית עם גידי שפרוט, על עיתונאות רדיו ודיווח מהשטח עם דניאל זילברשטיין ושרון ניסים, לומדים להגיש ולערוך מוסיקה (החל מפלייליסט ועד ספיישלים מוסיקליים ומגזינים) עם שדר ועורך 88fm תומר מולוידזון, מעלים מגזין שבועי לאוויר עם אנשי האקטואליה גלית אלטשטיין וצביקה גולדברג, לומדים על תחקיר וראיון עם נועם פיינהולץ, על יצירת פודקאסטים תיעודיים פורצי גבולות עם מאיה קוסובר ועל בניית עולמות סאונד מורכבים עם עידו אריאל. בתום שנת הלימודים האחרונה כל הסטודנטים מגישים פרויקט גמר שנעשה בקבוצות- תכנית רדיו תיעודית/ מגזינית/ בידורית/ אקטואלית. פרויקטים אלו משודרים בתחנות קול ישראל וזוכים לשבחים על מצוינות בתחומי ההפקה, התחקיר העיתונאי, ההגשה והאריזה המוסיקלית והטכנית.

עושים תקשורת

מעבר לסדנאות המגוונות הסטודנטים מתפקדים למעשה כמערכת של גוף תקשורת פעיל המשדר אל העולם. מתוך כך המסלול מתאפיין באווירת עשייה מעודדת יצירה, יוזמה והתמקצעות תוך כדי שידור.

ראש מסלול הרדיו: ד"ר נועם פיינהולץ
פרטים נוספים והרשמה למחלקה לתקשורת במכללת ספיר